Wielka Piramida w Gizie koncentruje energię.

Dodany przez: Stefan Nagórski
w sob., 04/08/2018 - 16:03

Naukowcy odkrywają że Wielka Piramida w Gizie koncentruje energię elektromagnetyczną

Kolejne fascynujące odkrycie zostało dokonane przez naukowców w Wielkiej Piramidzie w Gizie.

Znaleziono więcej dowodów na to, że Wielka Piramida w Gizie, jedna z najbardziej zadziwiających starożytnych budowli na powierzchni – choć była grobowcem – nie była miejscem spoczynku faraona.

Zespół niemieckich i rosyjskich naukowców odkrył, że Wielka Piramida w Gizie skupia energię elektromagnetyczną w jej komorach i koncentruje ją w jej dolnej części, znajdującej się pod powierzchnią.

Badanie zostało opublikowane w Journal of Applied Physics.

W oświadczeniu, Uniwersytet ITMO, (Rosja), napisał:

„Podczas gdy egipskie piramidy są otoczone wieloma mitami i legendami, mamy niewiele naukowo wiarygodnych informacji o ich fizycznych właściwościach. Jak się okazuje, czasami ta informacja okazuje się bardziej uderzająca niż jakakolwiek fikcja „.

Naukowcy odkrywają, że Wielka Piramida w Gizie to koncentrator energii elektromagnetycznej

rys1

RYS1

Dr Sc. Andrey Evlyukhin, opiekun naukowy i koordynator badania rewolucyjnego napisał : „Egipskie piramidy zawsze przyciągały wielką uwagę. My, jako naukowcy, również byliśmy nimi zainteresowani, więc zdecydowaliśmy się spojrzeć na Wielką Piramidę jako cząstkę rozpraszającą fale radiowe i rezonansowe. ”

„Ze względu na brak informacji o fizycznych właściwościach piramidy, musieliśmy przyjąć pewne założenia. Na przykład zakładaliśmy, że wewnątrz nie ma żadnych nieznanych wnęk, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią. Dzięki tym założeniom uzyskaliśmy interesujące wyniki, które mogą znaleźć ważne praktyczne zastosowania. „

Evliujin i badacze z Uniwersytetu w Hanowerze (Niemcy) zastosowali do badania piramidy kilka rodzajów promieniowania elektromagnetycznego i odkryli, że konstrukcja współdziała z nimi.

Piramida zachowuje się jak rezonansowa wnęka, podobnie jak rezonator – urządzenie, które oscyluje przy określonych częstotliwościach z większą amplitudą – która przyciąga i wzmacnia fale radiowe.

Aby zrozumieć, w jaki sposób Wielka Piramida wchodzi w interakcję z falami elektromagnetycznymi, naukowcy najpierw ocenili, w jaki sposób można wywołać rezonanse (dźwięk przedłużony przez odbicie lub wibracje) wywołane falami radiowymi, pisze Science Alert.

rys2

RYS2

 

Analiza multipolowa pokazuje, że Wielka Piramida w Gizie może skoncentrować energię elektromagnetyczną w jej ukrytych komorach. Rozkłady wartości pola elektrycznego (a) – (e) i magnetycznego (f) – (j) w piramidzie i jej podłożu podtrzymującym pokazano na powyższym obrazku.

„Musieliśmy zastosować pewne założenia” – mówi Andrey Evlyukhin , starszy pracownik naukowy z Uniwersytetu ITMO w Rosji.

„Na przykład zakładaliśmy, że wewnątrz nie ma żadnych nieznanych wnęk, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią.”

Następnie naukowcy stworzyli model Wielkiej Piramidy i jej reakcję elektromagnetyczną. Następnie obliczyli coś, co nazywa się przekrojem ekstynkcji , co pozwoliło im oszacować, w jaki sposób energia fal jest rozpraszana lub absorbowana przez piramidę.

Korzystając z tego, co naukowcy nazywają analizą multipolową , odkryli, że rozproszone pola koncentrują się w wewnętrznych komorach piramidy, a także pod jej powierzchnią.

Fascynujące znalezisko

Obliczenia dokonane przez Evliujina i jego zespół uwzględniają puste przestrzenie wewnątrz piramidy i właściwości materiału, z którego są wykonane: bloki wapienne.

Następnie stworzyli komputerowy model „wypalony” na falach radiowych i podążali tropem.

Badacze odkrywają, że zabytkowa budowla współdziała z nimi. Gromadzi swoją energię w „komorze króla”, a następnie kieruje ją do punktu tuż poniżej jej podstawy, gdzie znajduje się trzecia z czterech odkrytych do tej pory komór.

Starożytna maszyna zasilająca?

Wielka piramida w Gizie od zawsze była przedmiotem badań. Liczne teorie zostały przedstawione w przeszłości, co sugeruje, że Piramida może być jakąś starożytną maszyną, obecnie dezaktywowaną.

Jedna z kontrowersyjnych teorii sugeruje, że skoro żadna mumia nie została znaleziona w Wielkiej Piramidzie w Gizie, struktura może nie być grobowcem. Zamiast tego mogła to być maszyna. Potężne urządzenie, którego właściwości dopiero teraz zaczynamy odkrywać. Wielu autorów zastanawiało się, czy Wielka Piramida w Gizie mogła działać jako urządzenie, które pomogło przedłużyć i zapewnić nowe życie i władzę egipskim monarchom.

Co ciekawe, postacie historyczne, takie jak Aleksander Wielki, Juliusz Cezar i Napoleon, odważyły ​​się spędzić noc wewnątrz tego pomnika, gdzie prawdopodobnie miały doświadczenia natury „mistycznej”.

Nowe odkrycie dokonane przez międzynarodowy zespół naukowców wydaje się dostarczać więcej dowodów na ten temat, potwierdzając hipotezę o prawdziwej funkcji Wielkiej Piramidy jako maszyny do przechowywania, koncentrowania lub kierowania pewnego rodzaju energii.

źródło: ancient-code.com

https://www.koniec-swiata.org/naukowcy-odkrywaja-ze-wielka-piramida-w-gizie-koncentruje-energie-elektromagnetyczna/amp/