"Chrystianizujcie się ku...wa sami". Tak Gretkowska składa świąteczne życzenia

Dodany przez: Malgorzata Szyler
w śr., 26/12/2018 - 18:04

"Chrystianizujcie się ku...wa  sami". Tak Gretkowska składa świąteczne życzenia

 

Na Facebooku Manueli Gretkowskiej pojawiły się bardzo osobliwe życzenia. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Boże Narodzenie to poza czasem spędzonym z rodziną, także czas składania życzeń. Na Facebooku Manueli Gretkowskiej pojawił się wpis, w którym pisarka życzyła "Wesołych Świąt!" wszystkim oprócz księży. Tym akurat nieźle się oberwało.

"WESOŁYCH ŚWIĄT, ale z powodu kościelnej pedofilii, bez kuszenia dzieciątkiem i nieletnich pastuszków" – czytamy w poście Manueli Gretkowskiej. To ledwie początek składanych przez pisarkę życzeń, w dalszej części wpisu jest tylko ostrzej."Polityczni debile deliberują jak zakazać ludziom szczęścia - okaleczyć in vitro tak, żeby dzieci nie rodzić. Co z tego, że w tym czasie tysiącami umieramy z powodu smogu. Tym nie warto się zajmować, duszącym odorem świętości zalegającym nad Polską. Panowie życia i śmierci, zakazujecie rodzić, każecie umierać. Chrystianizujcie się k…sami. Wszystkim innym Wesołych Świąt" – pisze Gretkowska.

"Stop kościelnej pedofilii"


W nocy z soboty na niedzielę na przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie pojawiły się plakaty akcji "Stop kościelnej pedofilii". Na tle grafiki przedstawiającej Maryję z małym Jezusem, po którego sięga krwawa ręka opleciona różańcem zostały umieszczone napisy "Myślą, mową, uczynkiem, zaniedbaniem. Stop kościelnej pedofilii. Dość krycia gwałcicieli"